سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1390

توصیه مقام معظم رهبری مد ظله العالی در رابطه با اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن
سرشماری نفوس و مسکن 1390 صفادشت
نظر به اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1390 در آبان ماه سال جاری و سوال رییس مرکز آمار ایران از دفتر مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص مشارکت هموطنان در سرشماری ، پاسخ دفتر و توصیه های ایشان در خصوص سرشماری به شرح زیر می‌باشد: 

 

"توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود، بنابراین مردم در امر سرشماری کمک کنند"

 

همچنین متن سؤال دکتر عادل آذر رییس مرکز آمار ایران به شرح زیر می‌باشد:

محضر مبارک حضرت آیت‌ا... العظمی خامنه‌ای

مقام معظم رهبری مدظله‌العالی

 

با سلام و احترام،

     همانگونه که استحضار دارید، در اختیار داشتن آمار و اطلاعات صحیح و روزآمد یکی از مبانی اساسی برنامه‌ریزی برای اداره جامعه است. به این منظور علاوه بر آمارگیری‌های مختلف سالیانه، با تصویب هیئت محترم وزیران مقرر گردیده است که در مقاطع 5 ساله، سرشماری عمومی نفوس و مسکن توسط مرکز آمار ایران انجام شود. در این سرشماری که در آبان‌ماه 1390 اجرا خواهد شد بسیاری از اطلاعات مورد نیاز بخش‌های مختلف بوسیله پرسشنامه‌هایی مستقیماً با مراجعه به مردم جمع‌آوری و تهیه می‌گردد. از آنجا که همکاری آحاد مردم در پاسخگویی صحیح به مأموران سرشماری اهمیت ویژه‌ای دارد و ارایه پاسخ‌های نادرست موجب برداشت‌های نادرست از وضع موجود و به دنبال آن تصمیم‌گیری‌های نامناسب در امور جاری می‌شود، مستدعی است حکم شرعی این موضوع (ارائه اطلاعات صحیح و دقیق و پرهیز از ارائه اطلاعات نادرست به مأموران سرشماری) را بیان فرمایید.

 

و من ا... التوفیق

 عادل آذر

رئیس مرکز آمار ایران

ورییس ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1390

باآرزوی موفقیت برای تمام عوامل اجرایی ستاد سرشماری

بخصوص اعضای کلاس 9 شهرستان ملارد _ صفادشت

/ 0 نظر / 10 بازدید